Założenie firmy
Historia firmy Fundament zaczęła się już w 1997 roku z inicjatywy Józefa Grądkowskiego, który przy ul. Emilii Plater w Chełmie rozpoczął sprzedaż i serwisowanie aut koreańskiej marki Daewoo. Działalność kwitła, więc potrzebowała większej powierzchni. W 1998 roku pojawił się pomysł, by zaadoptować szklarnie i hale zakładu ogrodniczego przy ul. Szpitalnej 42/1 na nowy salon oraz serwis i wkrótce firma przeniosła się w nowe miejsce. Niezależnie od dobrych wyników chełmskiego dealera, w 1999 roku Daewoo Motor Polska ogłosiło upadłość, więc konieczne były kolejne zmiany. I to właśnie niedługo po tym, w 2001 roku oficjalnie powołano spółkę pod nazwą Fundament, która na odpowiednio przygotowanym gruncie stworzyła wielostanowiskowy serwis samochodowy, stację kontroli pojazdów i sklep motoryzacyjny – usługowo-handlowe centrum o łącznej powierzchni 2000 mkw. Rzetelna, odpowiedzialna praca przełożyła się na dobrą opinie wśród zmotoryzowanych mieszkańców Chełma i okolic, dlatego sukcesywnie rozszerzamy zakres działalności.
1997 rok
Bosh Service
W 2008 roku nasze wysiłki prowadzące do ciągłego podnoszenia jakości usług zaowocowały przyłączeniem Fundamentu do międzynarodowej sieci stacji obsługi samochodów Bosch Service. Od tej pory BS Fundament oferuje kompleksową obsługę samochodów z wykorzystaniem najnowocześniejszych stale aktualizowanych technologii i urządzeń najwyższej klasy. To nie wszystko! Włączenie w struktury Boscha przyniosło naszym klientom jeszcze więcej wymiernych korzyści – bezpośredni i szybki dostęp do pełnej gamy oryginalnych i zamiennych części renomowanych marek w atrakcyjnych cenach.
2008 rok
ISO 9001
W 2009 roku, idąc za ciosem, usprawniliśmy procesy zarządzania firmą i obsługi klienta, za co odebraliśmy certyfikat Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej ISO 9001. To potwierdziło najwyższą jakość świadczonych przez nas usług, które do dziś wyróżniają się na tle konkurencji, i zdeterminowało nasz dalszy rozwój.
2009 rok
Myjnia
W 2013 do portfolio dołączyliśmy profesjonalną myjnię samochodową, w której wykorzystujemy najbardziej zaawansowane technologicznie preparaty zabezpieczające lakier.
2013 rok
Diesel Studio
2016 to kolejny przełomowy rok w rozwoju BS Fundament – stworzenie Diesel Studio. Ta wielomilionowa inwestycja była odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy oczekują profesjonalnej i kompleksowej obsługi nowoczesnych silników wysokoprężnych. Do tej pory w regionie brakowało takiego miejsca. Dziś Diesel Studio jest jedynym, które oferuje pełną diagnostykę, regenerację i kalibrację wtryskiwaczy i pomp wtryskowych systemu Common Rail na urządzeniach wiodących w tej dziedzinie producentów. Mało tego! W naszej pracowni diagnozujemy i regenerujemy także wtryskiwacze czy pompy starszego typu, a także wtryskiwacze benzynowe, LPG i CNG!
2016 rok
Przyszłość
Prężny rozwój naszego przedsiębiorstwa nie był by możliwy bez wizji, idei. Uważamy, że tylko uczciwe podejście do klienta daje solidne podstawy do budowania renomy i stabilnego rozwoju. Dlatego pragnęliśmy stworzyć profesjonalny serwis z szerokim spektrum usług, jednocześnie oferujący cywilizowany poziom obsługi – miejsce z przejrzystymi zasadami świadczenia usług, pełną kontrolą klienta nad procesem naprawy, podczas którego to on decyduje, co naprawiamy i jakich części do tego używamy. Dziś patrzymy na co raz bardziej świadomych swoich praw klientów i utwierdzamy się w przekonaniu, że nasza wizja była słuszna, osiągnęliśmy cel – dając przykład innym ruszyliśmy tryby pozytywnych zmian w dziedzinie standardów usług świadczonych na lokalnym rynku motoryzacyjnym. Dziś Fundament to lider na lokalnym rynku motoryzacyjnym zarówno w kwestii jakości, jak i zakresu świadczonych usług. Co dalej? Teraz skupiamy się na rozwoju technologicznym. Mamy świadomość dynamicznych zmian zachodzących w motoryzacji, zaawansowania technicznego, które w co raz większym stopniu komplikuje samochody. Automatyczne skrzynie biegów, układy przeniesienia napędu, zasilania paliwem, hybrydowe jednostki napędowe, elektronika – te dziedziny wymagają dostępu do wiedzy, szkoleń, odpowiednich urządzeń do obsługi. Tylko poprzez inwestycje na tych polach będziemy w stanie zaoferować klientom sprawny i solidny serwis współczesnych samochodów. To dla nas FUNDAMENT.
Co dalej...?